copyy.jpg

Olemme suomalainen urheilu- ja tapahtuma-alan yritys tarjoten palveluratkaisuja sponsorointiin, hospitalityyn sekä digitaaliseen tapahtumamyyntiin ja -markkinointiin. B2B-palveluiden ohella keskitymme entistä enemmän myös B2C-palveluihin sekä omaan tapahtumatuotantoon tytäryhtiön, SQ Eventsin kautta.

 

MYYNTI
+358 9 4247 1100
myynti@starsquad.fi
 

YLEISET YHTEYDENOTOT
info@starsquad.fi

 

tai täytä lomake:

Nimi *
Nimi
Puhelinnumero *
Puhelinnumero
 TJ | SPONSOROINTI  Mika Sulin  +358 40 527 8101   mika.sulin@starsquad.fi

TJ | SPONSOROINTI

Mika Sulin

+358 40 527 8101

mika.sulin@starsquad.fi

 HOSPITALITY  Henrik Thelen  +358 400 431 240  henrik.thelen @starsquad.fi

HOSPITALITY

Henrik Thelen

+358 400 431 240

henrik.thelen@starsquad.fi

 SENIOR SALES MANAGER  Tomi Hakola  +358 40 535 2020  tomi.hakola @starsquad.fi

SENIOR SALES MANAGER

Tomi Hakola

+358 40 535 2020

tomi.hakola@starsquad.fi

 DIGITAL SALES & MARKETING   Heikki Pohjonen  +358 50 563 5537  heikki.pohjonen @starsquad.fi

DIGITAL SALES & MARKETING

Heikki Pohjonen

+358 50 563 5537

heikki.pohjonen@starsquad.fi

 SQ EVENTS  Joel Harkimo  +358 400 229 884  joel.harkimo @starsquad.fi

SQ EVENTS

Joel Harkimo

+358 400 229 884

joel.harkimo@starsquad.fi

 PRODUCTION & RELATIONSHIP MANAGER  Anna Komu  +358 50 4949 504  anna.komu@starsquad.fi

PRODUCTION & RELATIONSHIP MANAGER

Anna Komu

+358 50 4949 504

anna.komu@starsquad.fi

 CFO  Juha Pihlman  +358 40 532 4858  juha.pihlman @starsquad.fi

CFO

Juha Pihlman

+358 40 532 4858

juha.pihlman@starsquad.fi

 TALOUS JA PROJEKTIKOORDINAATTORI  Anne Kärkkäinen  +358 9 4247 1100  anne.karkkainen @starsquad.fi

TALOUS JA PROJEKTIKOORDINAATTORI

Anne Kärkkäinen

+358 9 4247 1100

anne.karkkainen@starsquad.fi


 MYYNTI  Anna Kuusela  +358 9 4247 1101  anna.kuusela@starsquad.fi

MYYNTI

Anna Kuusela

+358 9 4247 1101

anna.kuusela@starsquad.fi

 MYYNTI  Sari Myllymäki  +358 9 4247 1126  sari.myllymaki @starsquad.fi

MYYNTI

Sari Myllymäki

+358 9 4247 1126

sari.myllymaki@starsquad.fi

 MYYNTI  Marjo Savinainen  +358 9 4247 1125  marjo.savinainen @starsquad.fi

MYYNTI

Marjo Savinainen

+358 9 4247 1125

marjo.savinainen@starsquad.fi

 MYYNTI  Nicole Thelen  +358 9 4247 1102  nicole.thelen @starsquad.fi

MYYNTI

Nicole Thelen

+358 9 4247 1102

nicole.thelen@starsquad.fi

 MYYNTI  Christoffer Iilane  +358 9 4247 1128  christoffer.iilane@starsquad.fi

MYYNTI

Christoffer Iilane

+358 9 4247 1128

christoffer.iilane@starsquad.fi

 

Meistä

Starsquad tarjoaa moderneimmat tavat yleisön mielenkiinnon vangitsemiseen ja viihdyttämiseen niin kotimaassa kuin kansainvälisestikin. Luomme maailmanluokan asiakaskokemuksia pitkäaikaisella kokemuksella.

Starsquad on mukana järjestämässä suurtapahtumia muun muassa jääkiekossa, golfissa, pohjoismaisissa hiihtolajeissa, alppihiihdossa ja freestylessa sekä esteratsastuksessa. Vastaamme tapahtumien markkinointioikeuksista ja myyntinäkyvyydestä. Myös tapahtumiin liittyvä hospitality-palveluiden myynti sekä räätälöidyt yritystilaisuudet eli exclusive-kokonaisuudet kuuluvat tarjoamiimme ratkaisuihin.


Mitä asiakkaat sanovat

Kun tietää, että tilaisuudessa kaikki toimii kuten pitääkin, voi keskittyä itse olennaiseen, eli asiakkaaseen ja kontaktien luomiseen. Asioiminen on Starsquadin kanssa on aina vaivatonta, joustavaa ja täsmällistä. Ulkomaiset vieraamme olivat myös ällistyneitä järjestelyistämme. Kommentteina heiltä muun muassa: “parhaat juhlat joissa olemme koskaan olleet, ja tunnelma vertaansa vailla.”
★★★★★
— Frank From, EBM-PAPST OY
 

Mitä yhteistyökumppanimme sanovat

Usean vuoden yhteistyö, pienissä ja isoissa projekteissa, on tuonut luottamuksen kumppaniin. Projektit, tapahtumat ja tilaisuudet ovat suunniteltu, ideoitu ja toteutettu aina yhdessä hyvässä hengessä, mahtavassa tiimissä. Tilaisuudet sekä tapahtumat ovat aina tuoneet vieraillemme iloa elämään.
★★★★★
— Ville Peltoniemi, VEIKKAUS OY
Kuvailisin monipuolista yhteistyötämme Starsquadin kanssa erittäin hyväksi. Koska Starsquad tarjoaa sekä gaalan hospitality -paketit, että konkreettista tapahtumaorganisointia, on heidän panoksensa avainasemassa koko ketjussa. Tällöin myös avoimuus ja hyvä tekemisen meininki korostuvat. Me jaamme Starsquadin kanssa yhdessä tahtotilan varmistaa tapahtumien kautta ihmisille elämyksiä ja tunteita. Tätä minä itsekin haluan, ja tätä koen myös Starsquadin tiimin vilpittömästi haluavan.
— Suomen Urheilugaalan pääsihteeri Riia Martinoja, VALO RY